Szukasz pomocy psychologicznej? Sprawdzone badania i porady w naszym gabinecie!

NIE PUSZCZAJ MIMO USZU TEGO, CO MÓWIĄ INNI

Pamiętasz, co mówiłam o filtrach, które lepiej przepuszczają te informacje z zewnątrz, które są zgodne z Twoim wcześniejszym nastawieniem? Jeśli uważasz, że jesteś nie w porządku, nie taki jak należy, wówczas wyłapujesz z otoczenia głównie sygnały, które to potwierdzają. Ale skoro już o tym wiesz, możesz świadomie nastawić się na odbiór tych słabiej słyszalnych czyli lepszych i nawet je wzmacniać.

Byłeś na przyjęciu, część obecnych potraktowała Cię obojętnie, ale niektórzy wyraźnie ucieszyli się na Twój widok. Przypomnij sobie, kto był zadowolony przy poprzedniej podobnej okazji i kiedy jeszcze miałeś poczucie, że jesteś mile widziany. Panie niech sumiennie kolekcjonują przejawy męskiego zainteresowania, do prób nawiązania rozmowy w pociągu włącznie. Pechowcy niech zrobią rejestr sytuacji, kiedy fortuna uśmiechnęła się do nich. Musisz uświadomić sobie, co naprawdę mówią i dają Ci do zrozumienia ludzie na Twój temat.

Po prostu potrzebujesz – jak każdy – aktualnych informacji o sobie, jeśli masz przestać polegać na tym, co tępo i uporczywie odtwarza się na Twojej starej płycie. Nie jest łatwo zapytać drugiego człowieka: ”Jak ci ze mną jest?” albo ”Czy mnie lubisz? A za co ?”. Zdarzają się jednak takie momenty szczerych nocnych rozmów z przyjacielem czy długiej wspólnej podróży, kiedy można o to zagadnąć. A już na pewno warto, nawet bez specjalnego pretekstu, dowiadywać się o to od najbliższych i kochanych. Tylko nie w momentach napięcia czy złości, bo wtedy górę muszą wziąć pretensje.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.