Czy opłaca się wybrać samochód z komisu na raty?

Zakup nowego samochodu wiąże się z niemałym wydatkiem. Niewiele osób może pozwolić sobie na kupno samochodu. Z tych względów coraz częściej wybierana jest prowadzona przez komisy sprzedaż ratalna. Rozwiązanie to ma wiele zalet. W jaki sposób przebiega zakup pojazdu na raty w salonie dealerskim? Co koniecznie powinno się o tym pamiętać? Z jakich względów to jedno z lepszych rozwiązań?

Samochód z komisu na raty – jak go kupić?

Zdecydowanie się na kupno na raty to doskonała alternatywa dla kupna samochodu za gotówkę. Co więcej, jest to rozwiązanie dostępne niemal dla każdego. W tym celu wymagane jest tylko przejście przez proces weryfikacji, aby zostało przyznane finansowanie. Mnóstwo salonów prowadzi współpracę z placówkami bankowymi, dzięki czemu można bezpośrednio do nich dostarczyć wszelkie dokumenty.

Aby kupić samochód, konieczne jest wybranie dobrego modelu i najlepszej oferty. Kolejnym krokiem będzie złożenie wszelkich niezbędnych dokumentów. Dalej wystarczy już tylko otrzymać kredyt samochodowy, odebrać kartę pojazdu i fakturę. Zanim pojazd będzie wydany konieczne jest jeszcze zarejestrowanie pojazdu, odebranie. Po wykupieniu ubezpieczenia możliwe jest odebranie kluczyków z salonu.

Z jakiego powodu zakup pojazdu na raty w komisie to najlepsze rozwiązanie?

Samochód na raty w salonie dealerskim to korzystne rozwiązanie, gdyż nie ma konieczności jednorazowej płatności za auto co zwykle mocno nadwyręża budżet. Co więcej, możliwe jest wybranie różnych modeli pojazdu – samochody nowe lub z drugiej ręki. Wybierając kredyt samochodowy dokumenty można dostarczyć bezpośrednio do salonu dealerskiego, dzięki czemu nie ma konieczności udawania się do placówki bankowej.

Gdzie można kupić wysokiej jakości samochód?

Aby wybrać najlepsze samochody i skorzystać z najbardziej opłacalnych warunków, powinno się wcześniej znaleźć dobry salon dealerski. Znacznie ułatwi on wzięcie kredytu oraz dopasuje najkorzystniejszą ofertę, bez względu na zdolność kredytową – wymagane jest jedynie posiadanie stałego źródła dochodu. Współcześnie bardzo chętnie wybierana jest firma PRESTIGE ubezpieczenia – auto z komisu na raty, w której można spodziewać się niewielu formalności oraz czytelnej, konkretnie sformułowanej umowy. Warto spojrzeć również na wieloletnią działalność w branży oraz liczbę dobrych opinii.