Jak pozbyć się gruzu po wyburzeniach czy remoncie?

Gdy robisz remont albo wykonujesz prace rozbiórkowe niewątpliwie w twojej okolicy leży masa niepotrzebnego gruzu. Zgodnie z prawem nie powinieneś składować go na własnym podwórku. Za to może grozić ci grzywna. Jaki jest sposób aby tego uniknąć?

Czy da się recyklingować odpady budowlane?

Gruz to idealny materiał budowlany, bez względu czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go obróbce w postaci skruszenia, jest możliwe, by wykorzystać go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Użyć jest dużo i warto korzystać z tak praktycznego surowca. Możesz to zrobić sam, jednak gdy nie znajdziesz dla niego wykorzystania, zleć to profesjonalnej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-Jelcz – wywóz gruzu od lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa na terenie Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj nam i pozbądź się problemu.

Jak wywieźć odpady takie jak gruz?

W momencie, gdy nie chcemy zużytkować czy przekształcić śmieci budowlanych, mamy obowiązek przywieźć je do zakładu utylizacyjnego w Sopocie. Da się zrobić to indywidualnie, jednak kiedy nie wystarczająco dużym samochodem, możesz skorzystać z usług profesjonalnego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Taki tok postępowania posiada wiele korzyści – przede wszystkim firma trudniąca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w wygodnym dla nas miejscu kontener dopasowany pojemnością do oczekiwanej ilości pozostałości. Po pracach rozbiórkowych wystarczy zapełnić go pozostałościami, a wywóz zostawić profesjonalistom. Warto pamiętać że za niedostarczenie pozostałości do PSZOK-u lub wyrzucanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi kara grzywny w wysokości od 200 zł do aż 5000 zł.